Link Building w Google Maps

Zastanawiasz się, jak działa link building na potrzeby budowania wizerunku firmy / marki w Google Maps? Link building to świetny sposób na polepszenie swojej widoczności w wyszukiwarce Google i dotarcie tym samym do nowego grona odbiorców. Warto więc mieć świadomość na temat tego, czym jest link building i jak działa.

Jak działa link building w mapach GOOGLE?

Link building to działania związane z optymalizacją w wyszukiwarkach internetowych. Działania te polegają na zdobywaniu linków (odnośników) do własnej strony internetowej. Proces pozyskiwania linków bywa długotrwały (szczególnie w przypadku linków zewnętrznych), jednak przynosi korzyści w długiej perspektywie czasowej.

Link building można podzielić na dwie podgrupy. Jedną z nich jest pozyskiwanie linków wewnętrznych, w obrębie własnej strony internetowej. Linki wewnętrzne polepszają pozycjonowanie witryny w wyszukiwarce, a także ułatwiają internautom nawigację i poruszanie się po stronie. Drugą podgrupą są linki zewnętrzne pozyskiwane na zewnętrznych portalach. Ważne jest, aby linki te przybierały naturalną postać. Koniecznie zadbaj o to, aby nie miały one formy nachalnej reklamy. Z pewnością przyczyni się to do lepszej widoczności twoich działań w Google.

Jak polepszyć wizerunek firmy w GMF?

Pozyskiwanie linków to nie jedyne rozwiązanie, które polepszy twoją widoczność w wyszukiwarce internetowej. Działania związane z SEO warto ze sobą łączyć. Nie zapominaj o tym, że pozycjonowanie to proces, który trwa cały czas. Ograniczanie się więc do poszczególnych działań, które wydają ci się najwygodniejsze, albo w krótkiej perspektywie czasowej dają najlepsze efekty, wcale może nie być tak dobre, jak ci się wydaje. Eksperci od e-marketingu, którzy na co dzień zajmują się budowaniem wizerunku w sieci i zarządzaniem wieloma wizytówkami Google, podpowiadają, na co warto zwrócić uwagę.

Więcej zdjęć

Dodawanie zdjęć na wizytówce Google z pewnością przyczyni się do lepszego pozycjonowania w sieci. Oczywiście zdjęcia muszą być wyraźne i estetycznie wykonane. Warto poddawać je profesjonalnej obróbce graficznej, żeby nie tylko przyciągały uwagę, ale także zachwycały użytkowników sieci. Bez względu na to, czy pokazujesz produkt, który oferujesz, siebie przy pracy, czy po prostu wnętrze twojej firmy (np. salę w restauracji), zadbaj o to, aby zdjęcie budziło w internautach pozytywne odczucia. Wtedy faktycznie będziesz mieć szansę na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Dobrej jakości wpisy produktowe bądź usługowe

Innym sposobem na przyciągnięcie uwagi internauty jest dodawanie na wizytówce Google wpisów ofertowych i informacyjnych. To świetny sposób na pokazanie się od jak najlepszej strony. Stwórz wizerunek eksperta, osoby godnej zaufania i pokaż odbiorcom, dlaczego warto skorzystać z twojej oferty. Zamieszczaj tam informacje o promocjach, nadchodzących wydarzeniach czy organizowanych eventach.

REKOMENDACJE I ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIA KLIENTÓW

Pozyskiwanie ocen w Google Maps jest ważne, jednak jeszcze ważniejsze jest odpowiadanie na pytania oraz rekomendacje internautów. Koniecznie zaglądaj na bieżąco do tej sekcji wizytówki. Rekomendacje mają jeszcze większe znaczenie niż zwykłe oceny (gwiazdki). (Zarówno dla internautów, jak i dla samej wyszukiwarki i procesu pozycjonowania). Jeśli internauci korzystają z tej sekcji, aby zadać ci pytanie – tym lepiej! Stworzysz dodatkowo bazę najczęściej zadawanych pytań!

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej