gowork moderacja

Zasady moderowania treści na Gowork

Jak cię widzą, tak cię piszą. Ta znana od lat prawda, w przypadku internetu, powinna wyglądać trochę inaczej. Tutaj jak cię piszą, tak cię widzą. I to dosłownie. Opinie i komentarze, jakie zbiera na swój temat firma, mają niebagatelny wpływ na wszelkie inne strategie reklamowe i wizerunkowe. O wizerunek firmy i marki w sieci należy dbać cały czas. Wielu przedsiębiorców narzeka przede wszystkim na fora internetowe i portale opiniotwórcze, takie jak GoWork. Niektórzy uważają, że zwyczajnie na da się zapanować nad tym, co internauci zamieszczają w sieci na temat firmy. Nic bardziej mylnego. Wystarczy znać swoje prawa i możliwości.

Jak zadbać o wizerunek marki na GoWork?

Prawo do swobody wypowiedzi nie oznacza, że internauci mogą pisać w sieci cokolwiek i pozostaną bezkarni. Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że zabronione jest umieszczanie komentarzy wulgarnych, obraźliwych, czy mających na celu zastraszanie lub zniewagę dobrego imienia firmy, marki, czy pracodawcy. Nie zmienia tego fakt, że dane firmy nie są objęte RODO.

Chociaż internauci mogą personalnie odnosić się np. do działań firmy itp., muszą to robić w sposób kulturalny i zgodny z prawem. W przypadku naruszenia praw związanych z ochroną wizerunku przedsiębiorcy mają nawet możliwość założenia sprawy karnej lub cywilnej autorowi opinii. Jednak to już ostateczność. W pierwszej kolejności warto zacząć od moderowania treści, które zostają umieszczone w sieci. Zastanawiasz się, jakie są zasady moderowania treści na GoWork?

GoWork – kontakt z administratorami

Zacznijmy od tego, że możliwość usunięcia opinii na forum GoWork, mają tylko administratorzy portalu. Nawet jeśli komentarz w jawny sposób narusza przepisy prawa, przedsiębiorca nie może zrobić tego samodzielnie. Musisz więc zgłosić opinię do administratorów. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest wysłanie zgłoszenia na adres admin@gowork.pl. Innym rozwiązaniem jest kontakt telefoniczny (numer 795 116 179) z działem opinii o pracodawcach. Dział ten jest czynny w godzinach od 9.00 do 16.00.

Wcześniej warto się do zgłoszenia odpowiednio przygotować. Nie wystarczy powiedzieć, że opinia powinna zostać usunięta, ponieważ jest negatywna. Nikt nie usunie komentarza tylko dlatego, że internauta źle (negatywnie) wyraża się o firmie. Ma on bowiem do tego prawo. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, jeśli opinia jest wulgarna, obraźliwa, nosi znamiona spamu albo narusza dobra osobiste osób trzecich (np. w opinii umieszczony jest jej prywatny numer telefonu lub adres zamieszkania).

Przed zgłoszeniem warto więc zapoznać się z samym regulaminem GoWork, który reguluje takie kwestie i zabrania np. umieszczania fałszywych opinii. W zgłoszeniu warto się powołać na jego konkretne zapisy. Możesz także zapoznać się z przepisami Kodeksu Cywilnego dotyczącymi Ochrony Dóbr Osobistych (art. 24) oraz Kodeksu Karnego dotyczącymi zniewagi (art. 216). Jeśli komentarze wyczerpują znamiona przestępstwa, tym bardziej powinny być one, jak najszybciej usunięte z sieci.

buzz marketing

GoWork – profil pracodawcy

Niestety, zgodnie z regulaminem GoWork administratorzy mają, aż 21 dni na rozpatrzenie zgłoszenia. W tym czasie wizerunek twojej marki narażony jest na szwank, z powodu rozpowszechniających się plotek na jej temat. Istnieje jednak możliwość przyśpieszenia tego procesu. Możesz założyć konto firmowe na GoWork tzw. profil pracodawcy. Zyskasz dzięki temu możliwość samodzielnego archiwizowania komentarzy naruszających regulamin forum. Pamiętaj, jednak że takie zarchiwizowane komentarze są sprawdzane przez administratorów. Nie usuwaj więc komentarzy, które są zgodne z regulaminem, ponieważ i tak zostaną one przywrócone.

Jak budować wizerunek na forach internetowych?

Pozbycie się fałszywych, negatywnych i obraźliwych komentarzy z sieci, to pierwszy krok do budowania wiarygodnego wizerunku firmy w sieci. Nie warto jednak traktować portali opiniotwórczych, jako całego zła w sieci. Świetnie przydają się one bowiem przy marketingu szeptanym. Strategie z nim związane pozwalają zbudować bardzo dobry wizerunek marki i przyciągają duże grono nowych odbiorców. Dobrze zdają sobie z tego sprawę właściciele dużych firm, marek i korporacji, których profile możesz znaleźć na GoWork. Wśród nich wymienić można m.in. CCC, Amazon czy Wody Polskie.

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej