pozycjonowanie stron

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Czy tego chcesz, czy nie większość twoich klientów znajduje się w sieci. I to bez względu na branżę, w jakiej działasz. Firmy często wydają krocie na marketing bezpośredni np. bilbordy, reklamę przed lokalem itp. Tymczasem większość osób zainteresowanych daną usługą czy produktem, będzie szukać informacji na jej temat przede wszystkim w sieci. Do agencji marketingowych, takich jak Warsaw Media House często trafiają osoby, które pytają, czy pozycjonowanie stron jest skuteczne? Piotr Sulewski – biegły w dziedzinie marketingu przy Sądzie Okręgowym w Warszawie odpowiada na to pytanie.

Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron WWW to szereg czynności i działań wykonywanych w celu zwiększania widoczności witryny w wyszukiwarce internetowej. Inaczej jest ono zwane działaniami SEO, czyli Search Engine Optimization. Co do zasady dzieli się je na działania odbywające się na zewnątrz witryny oraz wewnątrz witryny. To długofalowy proces, którego pierwsze efekty zobaczysz dopiero po kilku tygodniach od momentu wdrożenia zmian na stronie. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jest on tańszy niż reklama sponsorowana, a jego efekty utrzymują się w wynikach wyszukiwarki o wiele dłużej. Dlatego nie warto zaniedbywać pozycjonowania strony internetowej!

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie stron internetowych to jedna z usług, którą oferują swoim klientom specjaliści od e-marketingu firmy Warsaw Media House. Piotr Sulewski wyjaśnia, dlaczego klienci decydują się na pozycjonowanie stron WWW swoich firm i marek: Działania SEO przynoszą przedsiębiorcom wiele korzyści. Przede wszystkim zwiększają organiczny ruch na stronie i pomagają zbudować świadomość na temat marki. Ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie zaufania do marki i rozwój biznesu. Dzięki pozycjonowaniu stron łatwiej jest dotrzeć do konkretnej grupy docelowej. Szczególnie w przypadku firm działających na rynku lokalnym, jest to niezmiernie ważne.

google maps

Co widzą internauci dzięki pozycjonowaniu stron WWW?

Zapewne zauważyłeś, że wpisując w wyszukiwarkę internetową konkretną frazę kluczową, na pierwszych miejscach wyników wyszukiwarki wyświetlają ci się strony największych firm i marek np. Kross, Reserved, Mokate, Oknoplast, PESA, CCC, Solaris, 4F. Jeśli dodatkowo do swoich fraz kluczowych dołożysz nazwę miasta, wyświetlą ci się wizytówki najbliższych sklepów czy oddziałów firmy np. filia mBanku w Warszawie, znajdująca się najbliższej lokalizacji, w której się znajdujesz.

W dużej mierze jest to właśnie wynik pozycjonowania. Firmy, które dbają o pozycjonowanie stron WWW i swoich profili w portalach społecznościowych, mają większą szansę na dotarcie do większej grupy odbiorców. Większość internautów sprawdza bowiem tylko najpopularniejsze wyniki wyszukiwarki i nie zagląda na drugą, trzecią czy dziesiątą stronę w Google. Jeśli ktoś znajdzie potrzebne informacje „na samej górze” wyników wyszukiwarki, nie będzie już szukał niczego dalej.

Jakie czynności wykonuje się w ramach pozycjonowania stron?

Pozycjonowanie strony WWW to szereg czynności, które należy wykonywać równolegle do siebie. Przede wszystkim musisz zadbać o stworzenie dobrej struktury strony i jej zabezpieczenia (certyfikat SSL). Dzięki temu strona będzie lepiej pozycjonować się, a ty szybciej zdobędziesz zaufanie internautów. Ważne są również poprawnie wdrożone działania UX oraz linkowanie wewnętrzne. Strona musi być czytelna dla użytkowników. Pamiętaj, że stronę pozycjonuje się pod konkretne słowa i frazy kluczowe. Wśród działań zewnętrznych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokiej jakości link building. Często niezbędny jest profesjonalny audyt SEO, który warto wykonywać cyklicznie co kilka miesięcy.

Jaka jest cena za pozycjonowanie stron?

Zastanawia cię, jaka jest cena za pozycjonowanie stron? Cennik takich usług jest zawsze dopasowywany indywidualnie do klienta. W szczególności do tego, jakich efektów oczekuje i jakie konkretne działania pozycjonujące zleca specjalistom. Jak już wspomnieliśmy optymalizacja strony WWW to niezwykle szerokie zagadnienie. Dlatego nie można ustalić jednej, sztywnej ceny dla wszystkich. Jeśli chcesz, aby twoją stronę internetową przeanalizowali eksperci od e-marketingu, już teraz skontaktuj się z przedstawicielem WMH Agency!

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej