opinie Gowork

Usunięcie opinii z GoWork.pl

Co zrobić z negatywnymi opiniami o firmie w sieci? Jak zazwyczaj bywa w takich sytuacjach, to zależy. Jeśli firma faktycznie zrobiła błąd, można dyskutować np. z poszkodowanym klientem i spróbować nakłonić go do zmiany opinii lub usunięcia komentarza. Często jednak w sieci napotykamy anonimowe wpisy i nawet nie możemy zweryfikować, czy osoba która wyraziła nieprzychylną opinię, rzeczywiście jest naszym klientem. Co zrobić w takiej sytuacji? Na pewno nie pozostawić opinii samej sobie. To mogłoby mieć niezwykle niekorzystny wpływ na naszą reputację i wizerunek w sieci. Przedsiębiorców często zastanawia usunięcie opinii z GoWork.pl. Jak to działa?

Jak działa forum GoWork?

Forum GoWork to miejsce, na którym anonimowi internauci mogą swobodnie wypowiadać się na temat pracodawców, czy ogólnie ujętego działania przedsiębiorstwa. Wypowiadanie się na forum GoWork nie wymaga wcześniejszej rejestracji na portalu, ani podawania żadnych danych np. adresu mailowego. Ma to zapewnić użytkownikom sieci pełną anonimowość. Tak aby nie musieli oni obawiać się np. rozpoznania przez pracodawcę. Z kolei dane takie jak adres IP urządzenia, z którego została dodana opinia, mogą zostać ujawnione tylko organom ścigania na odpowiedni wniosek.

Co to wszystko oznacza dla przedsiębiorców? Często muszą oni liczyć się z tym, że na ich temat może pojawiać się wiele komentarzy, w tym również nieprzychylnych. Dane o firmie (o ile nie prowadzisz jednoosobowej działalności gospodarczej), należą do informacji publicznych i nie są chronione np. przez RODO. Każdy może więc (z zachowaniem przepisów prawa i zasad współżycia społecznego) wypowiedzieć się na jej temat. Internauta ma prawo do negatywnej opinii. Jednak nie może ona być fałszywa, obraźliwa, wulgarna czy mieć na celu zastraszenia. Mimo wszystko, takie wpisy pojawiają się w sieci. Jak pozbyć się takich opinii z GoWork?

 Profil pracodawcy na GoWork

Przede wszystkim, warto rozważyć założenie profilu pracodawcy na GoWork. Z pewnością ułatwi to kontakt zarówno z internautami, jak i z administratorami portalu. Dzięki profilowi pracodawcy możesz, jako firma wypowiadać na forum. To również sposób na budowanie pozytywnego, wiarygodnego wizerunku w sieci. Ważne, aby przedstawiać się z jak najlepszej strony. Pokaż, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i naprawdę interesuje cię dobro klientów czy pracowników.

Profil pracodawcy GoWork może służyć również, jako skuteczny format reklamowy. Dzięki złotemu profilowi pracodawcy możesz m.in. dodać do niego linki do portali społecznościowych i umieszczać filmy dostępne na YouTube. W ten sposób zwiększasz swoje zasięgi organiczne i grono odbiorców. To szczególne istotne w przypadku przedsiębiorców, działających na rynku lokalnym.

Szybkie usuwanie opinii z GoWork

Założenie profilu pracodawcy pomaga również w szybkim usuwaniu fałszywych, czy wulgarnych wypowiedzi internautów z forum. Jeśli nie posiadasz tego udogodnienia, musisz najpierw zgłosić się do administratorów portalu z prośbą o usunięcie komentarza. Możesz to zrobić telefonicznie bądź mailowo. Procedura zweryfikowania zgłoszenia i usunięcia go z widoku publicznego, może trwać nawet do 21 dni.

W przypadku samodzielnego administrowania profilem możesz samodzielnie zarchiwizować komentarz. Co to oznacza w praktyce? Możesz usunąć komentarz z widoku publicznego, jeśli narusza on regulamin GoWork. Takie samodzielnie zarchiwizowane opinie są monitorowane przez administratorów, dlatego nie warto nadużywać tej możliwości. Usuwaj z widoku publicznego tylko te komentarze, które nie powinni się tam znaleźć.

Marketing szeptany na GoWork

Fora i portale opiniotwórcze, takie jak GoWork są jednym z najważniejszych elementów wykorzystywanych przy strategiach marketingowych i wizerunkowych związanych z marketingiem szeptanym. Mogą one służyć, jako miejsce, gdzie marketingowcy wywołują dyskusję na temat marki czy firmy i skłaniają internautów do wypowiedzi. Na forach internetowych łatwo wywołać taką dyskusję, właśnie ze względu na anonimowość, jaką gwarantuje serwis. W ten sposób z łatwością zbudujesz nienaganny i wiarygodny wizerunek, jakim mogą poszczycić się największe marki, takie jak mBank, T-Mobile czy Santander.

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej