gowork kontakt

Jak zadzwonić do Gowork? Kontakt z pomocą Gowork

Widoczność w internecie, szczególnie na wizytówce Gowork to jeden z najważniejszych elementów promocji swojego biznesu. Ten bezpłatny profil firmy pozwala się wyróżnić na tle konkurencyjnych firm i ułatwia budowanie wizerunku marki w oczach konsumentów. Jednak tak jak w przypadku strony internetowej lub profili na portalach społecznościowych, tak i tutaj bardzo ważna jest umiejętność pozycjonowania. Jak usunąć wizytówkę Gowork? Okazuje się, że wcale nie musi to być trudne. Chociaż faktycznie na początku może wymagać od przedsiębiorców sporo pracy.

Usunięcie firmy ze strony GoWork

Stworzenie firmowej wizytówki Gowork.pl jest bardzo proste. W tym celu wystarczy zalogować się na swoje konto na Gowork i wybrać zakładkę „dodaj swoją firmę”. Po uzupełnieniu wszystkich danych wizytówka wkrótce znajdzie się w widoku publicznym Gowork i wyszukiwarki Google. Zazwyczaj trwa to bardzo krótko.

Może się także zdarzyć, że nawet nie będziesz musiał zakładać wizytówki. Gowork bowiem zrobi to samodzielnie (ściągając dane firmy np. z bazy CEIDG). W takiej sytuacji nie ma potrzeby zakładania drugiej wizytówki. Wystarczy, że zweryfikujesz już istniejący profil firmy, czyli oznaczysz się jako właściciel. Prawdziwa praca związana z pozycjonowaniem zaczyna się właśnie w tym miejscu.

opinie gowork

Czy za krytyczny wpis na Gowork.pl grozi zwolnienie

Na pozycjonowanie wizytówki Gowork ma wpływ przede wszystkim kilka czynników, o których koniecznie musisz pamiętać jednocześnie. Przede wszystkim treść opinii i komentarzy. Negatywny wpis w sieci jest częściej przeglądany przez potencjalnych kontrahentów. Zastosowanie się do tych reguł związanych z seo, pomoże ci wyróżnić swoją wizytówkę i sprawi, że dotrzesz do odpowiedniej grupy docelowej. Niezwykle istotne jest to szczególnie dla firm, którym zależy na pozycjonowaniu lokalnym. W związku z tym negatywny wpis na koncie Gowork.pl może wpłynąć na społeczny odbiór firmy. Ocena tego czy dany wpis narusza dobre imię firmy należy do Sądu. Dochodzenie roszczeń przed Sądem umożliwia otwarcie drogi do zwolnienia pracownika z pracy.

GoWork naruszenie dóbr osobistych

Niektóre elementy wizytówki Gowork nie są obligatoryjne. To znaczy, że nie musisz np. podawać kategorii pobocznych firmy, aby móc utworzyć wizytówkę i aby stała się ona widoczna. Mimo wszystko warto jak najdokładniej uzupełnić wizytówkę. Szczególnie kategoria główna i kategorie poboczne są tutaj bardzo ważne. Ułatwiają one bowiem pozycjonowanie w konkretnych grupach docelowych. Wobec tego twój firmowy profil dociera do odbiorców, którzy mają realną szansę zainteresować się twoją ofertą. Pamiętaj, że Gowork.pl nie moderuje treści komentarzy Internautów przed ich publikacją. Oznacza to, że nie masz żadnego wpływu na treści, które będą publikowane na koncie Gowork Twojej firmy. W związku z tym zgłoszenie naruszenia dóbr osobistych odbywa się na wniosek przedsiębiorcy. Tego typy zgłoszenia należy kierować na adres e-mail admin@gowork.pl.

Zadbaj także o dokładne uzupełnienie danych zgłoszenia naruszenia dóbr osobistych. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje zgłoszenie może zostać odrzucone przez administratora portalu Gowork.pl. A to z pewnością niekorzystanie wpłynie na wizerunek marki w sieci. Zwróć uwagę na to, czy zgłoszenie zawiera treść negatywnej opinii.

Czy GoWork faktycznie walczy z hejtem?

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na lepsze pozycjonowanie się wizytówki w wynikach wyszukiwania, są opinie konsumenckie. Gowork promuje wizytówki firm, które odznaczają się zdecydowanie lepszymi niż konkurencja opiniami internautów. Warto więc dbać o to, aby posiadać przynajmniej 4.5 na 5 gwiazdek w ogólnej ocenie Gowork.

Nie bez znaczenia są również oceny na innych portalach opiniotwórczych, np. Google Maps, Aleo, Opineo, GoWork itp. Takie strony charakteryzują się bardzo dużymi zasięgami. A w dodatku internauci mogą bez problemu od razu porównać tam twoją ofertę z ofertą konkurencyjnych marek i firm. Dla wielu użytkowników sieci jest to niezwykle istotne przy dokonywaniu decyzji konsumenckich. Dlatego warto zwracać uwagę na to, jakie komentarze można znaleźć w sieci na temat firmy. W tym miejscu należy zaznaczyć, że negatywne opinie o firmie można zgłosić do skasowania. Wystarczy w tym celu skontaktować się z administratorem portalu Gowork. Negatywna opinia powinna naruszać regulamin Gowork. Autor opinii może czuć się anonimowy. Jako biegły sądowy w dziedzinie marketingu wielokrotnie spotykamy się z pytaniem: „Czy GoWork udostępnia IP?„. Co do zasady, na wniosek Prokuratury portal Gowork.pl powinien udostępnić dane autora wpisu.

gowork kontakt

Opinia o pracodawcy na forum internetowym Gowork

Często zaniedbywanym przez przedsiębiorców elementem budowanie wizerunku na portalu Gowork jest tworzenie wpisów ofertowych, promocyjnych i informacyjnych. Jest to niezwykle czasochłonne, jednak zdecydowanie warto się na to decydować. W ten sposób nie tylko polepszasz swoją pozycję w rankingu wyszukiwarki, ale także przykuwasz uwagę odbiorców. Ponadto komentarze wyrażone w ten sposób przykryją negatywne opinie o Twojej firmie. Opinia o pracodawcy jest kluczowym narzędziem budowania wizerunku w sieci. Brak moderacji treści przez Gowork.pl umożliwia publikację wpisów, które budują pozytywny wizerunek firmy.

Przy tworzeniu wpisów na wizytówkę Gowork należy kierować się podstawowymi zasadami SEO. Niezbędna będzie także analiza SEO, dzięki której przekonasz się, czy podążasz we właściwym kierunku i odpowiednio wykorzystujesz swój potencjał. Dzięki zastosowaniu się do najważniejszych zasad pozycjonowania wizytówek i skrupulatnej, systematycznej pracy już po kilku, kilkunastu miesiącach możesz wyświetlać się na samej górze wyszukiwarki tak jak firmy Smyk, Mohito, Zara, TelePizza, Gemini itp.

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej