google maps kontakt

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zakupy online zyskują coraz większą popularność. Kupowanie przez internet dla wielu szczególnie młodych odbiorców jest bardziej opłacalne i przede wszystkim szybsze. Nowe sklepy internetowe w niemal wszystkich branżach powstają niemal codziennie. Jedną z często wykorzystywanych przez nie metod sprzedażowych jest dropshipping. Ten model logistyczny gwarantuje niskie koszty prowadzenia sprzedaży przez internet. Dzięki niskiemu progowi wejścia zachęca do otwierania kolejnych biznesów w tej dziedzinie. Nie oznacza to jednak, że e-sklep nie potrzebuje odpowiedniej reklamy w sieci. Wręcz przeciwnie, duża konkurencja wymusza na przedsiębiorcach budowanie wizerunku marki oraz pozyskiwanie rekomendacji niemal od początku istnienia e-sklepu.

Czy opłaca się dropshipping?

Eksperci od e-marketingu firmy Warsaw Media House uspokajają jednak: marketing sklepu internetowego nie musi być droższy niż samo jego założenie. Wszystko zależy od tego, jakie narzędzia marketingowe wdrożysz od początku i ile poświęcisz czasu na początkowe budowanie marki. O odpowiedź na pytanie, jak reklamować dropshipping zapytaliśmy Piotra Sulewskiego – eksperta Warsaw Media House oraz biegłego w dziedzinie marketingu przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Jak twierdzi: Wielu szczególnie początkującym przedsiębiorcom w dziedzinie dropshippingu wydaje się, że dobra reklama to ta, która jest płatna i generuje od razu miliony wyświetleń. Tak wcale być nie musi. Określenie tego, czym jest dobra reklama, zależy przede wszystkim od specyfiki i czynników wyróżniających daną markę. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps, możesz zacząć od metod bezpłatnych lub generujących niewielki koszt np. związanych z marketingiem szeptanym. Płatna reklama Google Ads może być tylko dodatkiem do tych działań.

opinie google

Jak zacząć dropshipping od zera?    

Kwestie reklamy e-sklepu warto mieć ustaloną jeszcze przed wdrożeniem sprzedaży. Jeśli jednak zaczynasz od zera, o wiele ważniejszy jest wybór asortymentu, który będziesz oferować. Jak już wspomnieliśmy, pojęcie dobra reklama jest uzależnione od tego, jakie produkty i komu oferujesz. Reklama, która sprawdzi się np. w przypadku artykułów dla zwierząt, niekoniecznie będzie dobra przy promocji ubranek dla niemowląt.

W przypadku dropshippingu możliwości względem wyboru produktów są wręcz nieograniczone. Dropshipping przerzuca kwestie związane z magazynowaniem i wysyłką produktów do klientów bezpośrednio na hurtownie. Nie musisz więc posiadać miejsca na przechowywanie produktów. Warto szukać nisz i oferować produkty specjalistyczne, których brakuje na rynku w dobrych, niskich cenach. W ten sposób przeprowadzisz również pierwsze badania rynkowe – będziesz wiedział, co i jakiej grupie docelowej, chcesz oferować. Następnym krokiem jest wybór platformy sprzedażowej.

Dropshipping – jak zacząć biznes w tym modelu?

Wybierając platformę sprzedażową w dropshippingu, warto wybrać taką, która umożliwi ci skuteczną reklamę, a przy tym będzie prosta i zrozumiała dla klientów. Warto sprawdzić, czy posiada ona wszelkie udogodnienia, na które internauci zwracają uwagę np. łatwe płatności PayU. Dla ciebie ważne będzie również to, jak zintegrować sklep z hurtownią korzystając z danego oprogramowania.

Automatyczna i intuicyjna integracja, jaką oferuje np. Sky-Shop, pozwoli skupić ci się na tym co naprawdę ważne, a nie kwestiach technicznych. Wybór odpowiedniej platformy będzie miał również wpływ na to, ile kosztuje uruchomienie dropshippingu. Gdy już o to wszystko zadbasz, będziesz mógł skupić się na reklamie oraz sprzedaży, którą dzięki niej wygenerujesz. Od czego warto zacząć? Z doświadczeń ekspertów od e-marketingu firmy WMH Agency wynika, że na początek warto postawić na marketing szeptany oraz marketing w social mediach.

Marketing szeptany

Marketing szeptany pozwala na pozyskiwanie wielu pozytywnych opinii pochodzących od realnych klientów. Nie należy mylić go ze spamem, czyli generowaniem sztucznych opinii. Chociaż sklepy internetowe, które nie posiadają bezpośredniego punktu odbioru zamówień online (a do tej reguły zalicza się zdecydowana większość e-sklepów działających w modelu dropshippingu) nie kwalifikują się do założenia wizytówki Google Maps, istnieje wiele innych sposobów na to, jak pozyskiwać dobrze pozycjonowane opinie Google. Jednym ze sposobów jest pozyskiwanie opinii na portalach sprzedażowych i opiniotwórczych, które również dobrze się pozycjonują np. Trustpilot, Allegro, OLX.

Marketing social media

Do promocji e-sklepu można wykorzystać również social media. Jeśli chcesz zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w sieci, nie musisz od razu korzystać z płatnych reklam typu Facebook Ads. Na początek bardzo dobrze sprawdza się założenie firmowego konta na Instagramie czy Facebooku. Warto regularnie prowadzić swoje sociale, gdyż z pewnością pozytywnie wpłynie to na opinie i recenzje klientów w tych miejscach. Co ważne, samo założenie Instagrama, TikToka czy Facebooka jest darmowe. Obecnie profile w social mediach posiadają zarówno duże, uznane marki (np. Santander Bank, mBank, Biedronka), jak i lokalne salony fryzjerskie, kliniki medyczne i e-sklepy oferujące swoje produkty także na Marketplace.

Powrót do bloga

Najnowsze

Czy pozycjonowanie stron jest skuteczne?

Zobacz więcej

Jak zmniejszyć koszt reklamy e-sklepu w Google Maps?

Zobacz więcej

Ile kosztuje pozycjonowanie w google maps?

Zobacz więcej