Moderowanie treści w Internecie

Obecnie Internet jest głównym źródłem pozyskiwania informacji o firmie, ale też miejscem prowadzenia działań marketingowych. Dlatego podstawą jest jakość treści. W Internecie każdy jest anonimowy, co sprzyja swobodnemu wyrażaniu negatywnych opinii. To prowadzi do narastania zjawiska zwanego hejtem, który może przyczynić się do upadku firmy

opinie google maps

CO NALEŻY ROZUMIEĆ PRZEZ POJĘCIE MODERACJI TREŚCI?


Moderacja umożliwia weryfikację contentu przed publikacją na danej stronie. Dzięki temu staje się ona bardziej przejrzysta i uporządkowana. Istnieją różne rodzaje moderacji i zaliczają się do nich: edycja, zablokowanie lub usunięcie wpisu na forum, lub w mediach społecznościowych. Moderacja treści jest bardzo ważnym elementem, szczególnie na grupach facebookowych, gdzie znajduje się wielu użytkowników. Zarówno w tej przestrzeni, jak i na forach, gdzie poruszanych jest wiele wątków łatwo o rozproszoną dyskusję, która niejednokrotnie narusza regulamin grupy. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że moderacja jest przeciwieństwem cenzury, ponieważ nie polega na usuwaniu treści. Jej zadaniem jest umiejętna interakcja z odbiorcami. Moderacja jest obowiązkowym elementem skutecznej strategii marketingowej. W ten sposób komunikacja on-line przeciwdziała osłabieniu pozycji marki i jest elementem budowania wizerunku przedsiębiorcy w sieci. Brak moderacji może być przyczyną zbędnych konfliktów, które z czasem przeistaczają się w hejt.

Poniżej przykład szkalującej opinii, która może spowodować ogromne problemy z rekrutacją nowych pracowników

DLACZEGO WARTO USUWAĆ NEGATYWNE RECENZJE?


Umiejętna komunikacja w social mediach może przesądzić o sukcesie lub porażce firmy. Brak kontroli nad negatywnymi treściami zamieszczanymi w Internecie może wywołać hejt. W dobie Internetu pozostawione komentarze mają moc opiniotwórczą. Na ich podstawie potencjalni klienci są w stanie wyrobić sobie opinię na temat danej marki, co niejednokrotnie przesądza o ewentualnym zakupie i wpływa na przychody. Większa liczba negatywnych opinii może przyczynić się do powstania hejtu, którego zasięg jest na tyle szeroki, że może przyczynić się do upadku danej firmy. W najlepszym przypadku nadwyręża to reputację marki, co również nie pozostaje bez echa. Jest to dotkliwe i niejednokrotnie wzmacnia działania konkurencji, osłabiając pozycję danej firmy na rynku. Zdanie się na fachową pomoc specjalistów pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze.

ILE KOSZTUJE USUWANIE POMÓWIEŃ Z INTERNETU ?


Działania w mediach społecznościowych wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Takim może pochwalić się agencja Warsaw Media House, której jedną ze specjalności jest zarządzanie e-kryzysem. Pozwala to kreować pozytywny wizerunek firmy w sieci. Jest to zasługą nie tylko profesjonalnej wiedzy, ale również szeregu specjalistycznych narzędzi marketingu szeptanego i systemu automatycznych alertów. Pozwala to natychmiastowo reagować na wszelkie nieprzychylne komentarze.

Powrót do bloga

Najnowsze

SEO oszuści – czyli jak odróżnić złą agencję od dobrej

Zobacz więcej

Unikanie i zgłaszanie oszustw SEO

Zobacz więcej

Tanie pozycjonowanie – dlaczego na tym stracisz?

Zobacz więcej